MENU
D
T
M
S

B.93 10 //

Serie 4, P13/16 Forår, P15

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
574106
11-04 2021
Kl. 16:00
B.93 10 Vanløse IF 5 Kunst, B93
574466 on
14-04 2021
Kl. 19:30
Fremad Amager 3 B.93 10 Sundby I P. Opvisn.
574473
24-04 2021
Kl. 14:00
B.93 10 FA 2000 6 Kunst, B93
574475
01-05 2021
Kl. 10:00
VLI 4 B.93 10 Kunst, Jens Jessens Vej
574617
08-05 2021
Kl. 12:00
KFB 2 B.93 10 Kløvermarken
578209
15-05 2021
Kl. 14:00
B.93 10 KB 4 Kunst, B93
578265 fr
21-05 2021
Kl. 18:00
Valby 3 B.93 10 Kunst, Valby IP, tribunen
578272
29-05 2021
Kl. 14:00
B.93 10 Østerbro IF 7 Kunst, B93
578278
06-06 2021
Kl. 14:00
Skjold 8 B.93 10 Fælledparken
578285
13-06 2021
Kl. 18:00
B.93 10 CBS Sport 3 Kunst, B93
578292
20-06 2021
Kl. 12:00
FB 10 B.93 10 Kunst, Jens Jessens Vej
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning:
De otte bedste oprykningsberettigede hold på tværs af pulje 13 til og med 16 rykker op. 

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning

Nedrykning:
Nr. 11 og 12 i både pulje 13, 14, 15 og 16 samt dårligste nr. 10 rykker ned.

Nedrykningen forøges med det antal ikke-1. hold, der rykker ned fra Københavnsserien efter foråret 2021.

Nedrykningen forøges med 1 hold, såfremt der ikke rykker et hold op fra Serie 1 pulje 3 efter foråret 2021.
Dårligste hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) dårligste placering 
b) flest udeblivelser 
c) dårligste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) dårligste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) dårligste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Log ind