MENU

Aalborgstudenternes IF //

Herrer Serie 3 - Forår 2021, Pulje 32

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
646993
11-04 2021
Kl. 13:00
Aalborgstudenternes IF Storvorde/Sejlflod B Domen (AAU)
1 - 3
646995
18-04 2021
Kl. 14:00
Gug B Aalborgstudenternes IF Kunstgræsbane Gug Boldklub
0 - 2
647008
01-05 2021
Kl. 11:00
AaB Aalborgstudenternes IF AaB's Anlæg
3 - 1
646987
ti
04-05 2021
Kl. 19:00
Aalborgstudenternes IF B52/Aalborg Domen (AAU)
5 - 3
647009
09-05 2021
Kl. 13:00
Aalborgstudenternes IF Vaarst/Fjellerad B Domen (AAU)
2 - 4
647016
to
13-05 2021
Kl. 13:00
Aalborgstudenternes IF FK Fjordsiden Domen (AAU)
3 - 0
647018
15-05 2021
Kl. 13:30
B52/Aalborg Aalborgstudenternes IF Klubhuset B52/AFC
3 - 2
647004
to
20-05 2021
Kl. 19:00
Aalborgstudenternes IF Øster Hornum IF Domen (AAU)
5 - 4
647026
ma
24-05 2021
Kl. 13:00
Storvorde/Sejlflod B Aalborgstudenternes IF Storvorde Sejlflod Stadion
1 - 4
647028
30-05 2021
Kl. 13:00
Aalborgstudenternes IF Gug B Domen (AAU)
1 - 0
647808
05-06 2021
Kl. 13:00
Øster Hornum IF Aalborgstudenternes IF Øster Hornum Hallen
3 - 3
646985
on
09-06 2021
Kl. 19:00
FK Fjordsiden Aalborgstudenternes IF Klubhuset B52/AFC
1 - 3
647812
ti
15-06 2021
Kl. 19:00
Aalborgstudenternes IF AaB Domen (AAU)
5 - 1
647849
19-06 2021
Kl. 13:30
Vaarst/Fjellerad B Aalborgstudenternes IF Vaarst Stadion
1 - 3
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller på tlf: 8939 9999

https://www.dbujylland.dk/nyheder/2021/maj/puslespillet-om-op-og-nedrykning-i-herreraekkerne/Nr. 1 rykker op i S2, nr. 2 spiller play-off, nr. 3-4 og de 12 bedste nr. 5 bliver i S3, de 15 dårligste nr. 5 og de 3 bedste nr.  6 spiller play-off, de 24 dårligste nr. 6, samt nr. 7-8 rykker ned i S4. Dette under forudsætning af at der rykker 7 jyske hold ned fra DS.

1. play-off runde herrer: Tirsdag 22/6 kl. 19.00
2. play-off runde herrer: Lørdag 26/6 kl. 14.00

Følgende 15 hold fra 5. pladsen skal lørdag den 26/6 spille play-off om at undgå nedrykning. Ikke nævnte hold bliver i rækken. 
FC Vakok – Moseby B – Øster Sundby B32 – Sundsøre/Roslev – Alhedens IF – Lem B – FodboldHoldet Herning – Purhus IF – Team Leo IF – AIA/Tranbjerg – Viby IF – Hørning IF – Søvind GIF – Team BFO – Hjordkær UIF

Følgende 3 hold fra 6. pladsen skal lørdag den 26/6 spille play-off om at undgå nedrykning. Ikke nævnte hold rykker ned.
Skibsby-Højene IF 2 – Hornslet IF – Team FB-LB

Log ind