MENU

KS Herre 19/20 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
243453 to
28-05 2020
Kl. 20:00
FC Græsrødderne B 1903 2 Gentofte Sportspark Opv. kunst
243844 fr
29-05 2020
Kl. 18:00
PI Fodbold Kastrup Bk Valby IP, Opvisningsbanen
243454
30-05 2020
Kl. 12:00
Fremad Amager 2 Husum Bk. Sundby Idrætspark
UDS
243841
30-05 2020
Kl. 14:00
KB 2 Hvidovre IF 2 Frederiksberg IP, kunst
UDS
243842
30-05 2020
Kl. 15:30
RIK HB Rønne stadion nord, opvisningsbanen
243452
30-05 2020
Kl. 16:00
FB NB Bornholm Frederiksberg IP, kunst
UDS
243843
30-05 2020
Kl. 16:00
Bk. Skjold FC Udfordringen Kunst, Fælledparken
UDS
244435 fr
05-06 2020
Kl. 18:00
PI Fodbold FC Udfordringen Valby IP, Opvisningsbanen
243845 fr
05-06 2020
Kl. 18:15
HB Bk. Skjold Kunst, Fælledparken
243847 fr
05-06 2020
Kl. 18:30
Husum Bk. KB 2 Kunst, Husumparken
243850
06-06 2020
Kl. 12:00
Kastrup Bk FB Røllikevej
243848
06-06 2020
Kl. 14:00
B 1903 2 Fremad Amager 2 B1903
243849
06-06 2020
Kl. 14:00
NB Bornholm FC Græsrødderne Nexø Stadion
243846
06-06 2020
Kl. 16:00
Hvidovre IF 2 RIK Hvidovre IF's baner
241236 ti
09-06 2020
Kl. 19:30
Bk. Skjold B 1903 2 Kunst, Fælledparken
241235 on
10-06 2020
Kl. 18:30
RIK NB Bornholm Bornholms Brand Stadion(Kunsten)
241234 on
10-06 2020
Kl. 19:30
KB 2 Kastrup Bk Frederiksberg IP, kunst
244442 to
11-06 2020
Kl. 18:00
FC Udfordringen HB Kunst, Valby IP, tribunen
241232 to
11-06 2020
Kl. 20:00
FC Græsrødderne PI Fodbold Gentofte Sportspark Opv. kunst
241241 fr
12-06 2020
Kl. 20:00
HB Hvidovre IF 2 Kunst, Fælledparken
241229
13-06 2020
Kl. 14:00
NB Bornholm KB 2 Nexø Stadion
241228
13-06 2020
Kl. 15:30
RIK B 1903 2 Rønne stadion nord, opvisningsbanen
241233
14-06 2020
Kl. 10:00
Fremad Amager 2 FB Sundby Idrætspark
241237
14-06 2020
Kl. 16:00
FC Udfordringen Husum Bk. Kunst, Valby IP, tribunen
241243 on
17-06 2020
Kl. 20:00
FC Græsrødderne Fremad Amager 2 Gentofte Sportspark Opv. kunst
241262 fr
19-06 2020
Kl. 18:00
PI Fodbold Hvidovre IF 2 Kunst, Valby IP, tribunen
241244 fr
19-06 2020
Kl. 18:30
Husum Bk. HB Kunst, Husumparken
241245
20-06 2020
Kl. 14:00
B 1903 2 FC Udfordringen B1903
241246
20-06 2020
Kl. 14:00
NB Bornholm Bk. Skjold Nexø Stadion
241247
20-06 2020
Kl. 16:00
Kastrup Bk RIK Røllikevej
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København påmail eller på tlf: 3927 7144
Deltagelse i Sydbank Pokalen

Oprykning:

Nr. 1 rykker op i Danmarksserien. 

Nedrykning:
Nr. 13 og 14 rykker ned. 

DBU København-klubbers 1. hold rykker ned i Serie 1 pulje 2
DBU København-klubbers 2. hold rykker ned i Serie 1 pulje 3
DBU Bornholm-hold rykker ned i DBU Bornholms bedste herrerække. 

a) Nedrykningen forøges med det antal DBU København-hold, der rykker ned fra Danmarksserien, 
b) Nedrykningen forøges med ét hold, hvis vinderen af DBU Bornholms bedste række kan erstatte et DBU Bornholm-hold, der placerer sig på nedrykningsplads i Københavnsserien. 

Se i øvrigt § 11.13 og § 11.14 i DBU Københavns turneringsreglement.


Log ind